Joogi- ja tarbevesi

Eestis joogi- ja tarbeveeks kasutatav põhjavesi on paikkonniti väga erineva kvaliteediga. Tihti on vesi väga kare või sisaldab ülemäära rauda, mangaani, heljumit, gaase (nt radooni, väävelvesinikku), huumust, lämmastikuühendid vm. Raud põhjustab vee ebameeldivat värvust, lõhna ja maitset ning määrib ja ummistab sadestudes sanitaartehnilisi seadmeid. Umbes sama moodi mõjutab vee omadusi üleliigne mangaanisisaldus. Karedast veest tekkiv katlakivi ummistab soojaveeboilereid, katlaid, pesumasinaid, kohvimasinaid ja segisteid. Filtrid võimaldavad veest kõrvaldada kõiki neid ebasoovitavaid elemente või ühendeid. Kõige sagedamini on vaja rauaärastus- ja veepehmendusfiltreid. Filtreid toodetakse nii väiketarbijate (eramajade) kui ka suurtarbijate (korrusmajad, elamukvartalid, väikeasulad) jaoks.
Tänapäeva on tänu kaasaegsetele filtritäidistele on tarbeveefiltrid kestvad, töökindlad ja suure jõudlusega. Automaatselt toimivad filtrid pesevad etteantud ajavahemiku tagant või pärast teatava veehulga puhastamist filtrisse kogunenud raua või muud võõrised välja ning regenereerivad filtritäidist. Lisakemikaale vaja ei ole.

Filtri valimiseks on vaja vett analüüsida ning et valimine on suhteliselt keeruline, on alati mõttekas pöörduda asjatundjate poole –  Fixtec OÜ asjatundjad on teie käsutuses.

Märksõnad

  • puhasti, puhastid, reoveepuhasti, reoveepuhastid, veepuhastus, biopuhasti, reovesi
  • filter, filtrid, veefilter, veefiltrid, rauafilter, rauaärastusfilter, veepehmendus, veepehmendusfilter, joogiveepuhastus, joogiveepuhastusfilter
  • puhur, puhurid, kompressor, õhukompressor, Clack, HUFO